Útjára indult egy alternatív gazdaságpolitika, filozófia, amely szerint a világ társadalmi, gazdasági és környezeti problémáira részben megoldás lehet a nemnövekedés. Nem a megrekedés és a gazdaságok leállása, hanem egy olyan fejlődés, amelyben nincsenek benne azok a kényszerek, amelyek semmi mást nem szolgálnak, mint a haszonmaximalizálást. Amikor a globális növekedés hasznának 82 százaléka a felső egy százalék kezében van, és a Föld lakosságának fele egyáltalán nem részesül belőle, a világ környezeti szennyezésének 71 százalékát pedig a száz vállalat okozza, de mindenki fizeti, könnyű belátni, hogy változás kell – mondta lapunknak Köves Alexandra, a Corvinus egyetem oktatója, ökológiai közgazdász. Szerinte minden változás gátja, hogy el sem tudjuk képzelni, lehetne másképp is.
2020. március hónap bejegyzései
Zöld Egyenlőség Podcast 1. rész: Megkérdőjelezni a megkérdőjelezhetetlent
Január végén elindult az Új Egyenlőség zöld podcastja, melynek szerkesztője és házigazdája Köves Alexandra ökológiai közgazdász. Az első részben a program indításának céljairól és körülményeiről volt szó, a vendég Pogátsa Zoltán.
A Zöld Egyenlőség podcast célja, hogy az ökológiai közgazdaság megközelítései mentén közérthetően bemutassa az érdeklődőknek, hogy hogyan lehetne újra gondolni a gazdasági paradigmáinkat annak érdekében, hogy azok egy környezetileg és társadalmilag igazságosabb irányba mutassanak. A podcast minden hónapban egy adott témát jár körül hetente különböző fókuszokkal (pl. technológia és fenntarthatóság kapcsolata; a pénzügyi rendszereink és a fenntarthatóság összefüggései; a fenntartható munka; fenntartható fogyasztás stb.), válogatott meghívott szakértőkkel.
A podcast első része a következő linken érhető el:
http://ujegyenloseg.hu/megkerdojelezni-a-megkerdojelezhetetlent/